Aday Öğrenci Sayfası International Students

"BAŞARAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR ŞEY YOKTUR"

"Türkiye karar verirse her şeyi başarır."
Turgut Özal

Down

HABER & DUYURU

bir tık ötede...

2015-2016 Bahar Yarıyılı Lisansüstü Ek Kontenjan Alımları

Şubat 11, 2016

-Duyuru

Prof. Dr. Kayhan Mutlu’nun İsmi Üniversitemizde Yaşayacak

Şubat 10, 2016

-Haber

Turgut Özal, Kaliteyi Güvence Altına Aldı

Şubat 10, 2016

-Haber

Yeni Atamalar

Şubat 08, 2016

-Haber

Üniversitemizin Son Yayınlarını İncelediniz Mi?

Şubat 04, 2016

-Haber

Uluslararası Öğrencilerimiz : “Bu Kaliteyi Ve Samimiyeti Unutmak Mümkün Değil”

Şubat 03, 2016

-Haber

Turgut Özal Unesco’nun Gözde Birliğine Kabul Edildi

Ocak 28, 2016

-Haber

Fakültemiz Dergisi TÜHAD İlk Sayısıyla Yayın Hayatına Başladı!

Ocak 27, 2016

-Haber

Nature Dergileri Üniversite Kütüphanemiz Aracılığıyla Erişime Açılmıştır

Ocak 19, 2016

-Haber

Acı Kaybımız

-Haber

Yeni Basketçiler Yetiştirmek İçin Kolları Sıvadık

Ocak 19, 2016

-Haber

tüm haber ve duyurular için tıklayınız!

ADAY ÖĞRENCİLER

Türkiye’nin dışa açılmasında, çağ atlamasında ve özgürlüklerin genişletilmesinde önemli hamleler yapan Turgut Özal’ın ismini taşıyan üniversitemiz, O’nun bu ufkuyla bugün 5000 öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir. Birbirinden değerli seçkin akademik kadromuz yeni öğrencilerini bekliyor.

İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik, Hukuk ve Tıp Fakülteleri, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüleri, Yabancı Diller, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik ve Sağlık Yüksekokulları, Ankara Meslek ve Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulları ve 35 lisans, 25 yüksek lisans ve 15 doktora programımıza siz değerli aday öğrencilerimizi bekliyoruz.

INTERNATIONAL STUDENTS

The contribution of Turgut Özal University for high quality education can be observed in many different areas of education where our university has invested. One of these contributions is the quality of continuous development of higher education and productive scientific activities. The International Relations Department of Turgut Ozal University cares about cooperation and contentment of students. One of the major aims of our university is to prepare continuously, highest education quality for our students so our students will be educated at highest international education standards. With this approach we would like to have a cosmopolitan environment, where each of our student would enjoy their life while being part of an education.

AKADEMİK TAKVİM
Öğrenim döneminiz boyunca kayıt, ders seçimi, vize, final ve bütünleme zamanlarında sürekli, en güncel ve hızlı yardımcınız olacak yıllık öğrenim programına buradan ulaşabilirsiniz.
ENGELSİZ TÖÜ
Turgut Özal Üniversitesi, öğrenim dönemleri boyunca engelli öğrencilerin karşılaşacakları zorlukları en aza indirmek için tüm imkânlarını seferber ediyor. Engelsiz bir üniversite için...
ERASMUS
Erasmus ile Avrupa’nın saygın üniversiteleriyle ortak yükseköğretim programları ve projeleri yapıyor, öğrencilerimize yükseköğretim hayatları süresince bulunmaz imkanlar sunuyoruz.
SIK SORULAN SORULAR
Turgut Özal Üniversitesi’ne dair öğrenmek istediğiniz her şeye, tüm sorularınızın cevaplarına ulaşmanız artık daha kolay.Bir tıkla çok şey burada.
KÜTÜPHANE
Düşünsel birikimin önemli eserlerini bulabileceğiniz, zengin kitap, katalog kaynağı ile entelektüel dünyanıza katkı sağlayacak bir kütüphaneden beklediğiniz ne varsa burada...
HASTANE
250’yi aşkın seçkin uzman personelimiz, yüksek teknolojiye sahip birimlerimiz, hasta bakım ünitelerimiz ve 7/24 açık polikliniklerimizle hizmetinizdeyiz.
BOLOGNA SÜRECİ
Bologna Süreci, ülkemizin 2001 yılında dahil olduğu, öğrencilerimize, öğretim üyelerimize ve mezunlarımıza benzersiz bir hareketlilik ve istihdam olanağı sağlayan eğitim programdır.
FOTOĞRAF & VİDEO
GALERİ
BASINDA
ÜNİVERSİTEMİZ

SOSYAL
MEDYADA TÖÜ

bizi sosyal medyada takip etmek
isteyenler için...

PROF. DR. KAYHAN MUTLU’NUN İSMİ ÜNİVERSİTEMİZDE YAŞAYACAK Kısa süre önce yaşamını yitiren üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyelerimizden Merhum Prof. Dr. M. Kayhan Mutlu’nun adı üniversitemiz merkez kampüsü A blokta bulunan 10 numaralı amfide yaşayacak. MERHUM HOCAMIZIN EŞİ VE KIZI ÜNİVERSİTEMİZİ ZİYARET ETTİ Merhum Mutlu’nun eşi Feza ve gelini Aybüke Mutlu üniversitemizi ziyaret etti. Misafirleri İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde misafirleri İİBF Dekanı Prof. Dr. Muhammet Kösecik karşıladı. Rektörümüz Prof. Dr. Abdulkadir Şengün ile birlikte kendilerine taziyede bulundular. Rektörümüz, Dekanımız ve üniversitemiz öğretim üyeleri merhum hocamızın eşi ve kızıyla birlikte adı verilen amfiyi gezdi. KAYHAN MUTLU AMFİSİNİ GEZDİLER Rektör Şengün, “Hocamız bizim için çok değerliydi. Onun ismi burada, üniversitemizde yaşayacak. Kendisine tekrardan Allah’tan rahmet eşi ve kızına da başsağlığı diliyorum” dedi. Merhum Mutlu’nun eşi Feza Mutlu ise “Üniversitenin bu davranışından dolayı teşekkür ederek, merhumun üniversite ve çalışma arkadaşlarına ne kadar değer verdiğini birçok kez kendinden dinledim. Bu güzel amfide isminin yaşayacak olması bizi çok mutlu etti, teşekkür ederim” diye konuştu. Hocamızın emeklerinden dolayı ailesine rektörümüz tarafından teşekkür plaketi verildi.

HARİTAYI GÖR